Začalo to docela nedávno

To ke mně takhle na vysoké přišla kamarádka, jestli si prý chci vyrobit náušnice. Já? Náušnice? Žádné nenosím, jsou to jen cetky. Navíc nejsem typ na střídání náušnic. Ztráta času.

Ale šla jsem s ní do jednoho korálkového obchodu a než jsem se stačila vzpamatovat, odcházela jsem s korálky v ruce a potom jsem si na koleji vyrobila své první náušnice. Zvláštní pocit. Vypadaly dost děsně, ale byla jsem na sebe hrdá. Chtěla jsem ten pocit zažít znovu. A tak jsem si koupila další korálky a pak další a najednou se z toho stala závislost.

Ale hezká závislost, i když docela drahá :D

Do té doby jsem nic nevyráběla

Na ruční práce jsem nikdy nebyla šikovná. Fakt ne. Nevyhledávala jsem to a ani mi to kdoví jak nešlo.

Sice jsem chodila na základce do výtvarné třídy, ale že bych pobrala kdo ví jak moc talentu, to se říct nedá.  Ustřihnout něco rovně pro mě byla (a doteď je) velká výzva a pokud mám v ruce lepidlo nebo barvy, je to ve výsledku úplně všude.

Samozřejmě s trochou píle člověk dosáhne mnohé, ale já o to prostě neměla zájem.

Vůbec jsem nechápala, jak někdo může vymyslet výtvarnou techniku anebo jak může přijít na vlastní návod na skládání origami. Kdybych jen tenkrát věděla, že vymyslím vlastní techniku skládání z papírových proužků :)

Nakonec jsem své výrobky začala prodávat

Po pár měsících vyrábění jsem usoudila, že už jsem jako dost zkušená na to, abych dala své výrobky k prodeji. Vtipné, že. No nicméně se tak stalo a vznikl můj první e-shop.

Žádný závratný úspěch to nebyl a tak jsem začala zkoušet, jestli by nešel na odbyt jiný typ výrobků a tak začala éra neustálého střídání sortimentu. Jednou jsem prodávala bloky, pak zase knoflíkohry a jindy dekorace. Ale nebylo to o moc lepší. Dnes už vím proč, ale to vydá na samostatný článek.

Pokud chcete vědět, co všechno jsem zkoušela vyrábět a jaké zkušenosti jsem nasbírala v drsném obchodním světě, pak sledujte můj blog, kde budu postupně odhalovat svou tvůrčí minulost.

Jenže mě nebavilo vyrábět

Na jednu stranu mě vyrábění pohltilo, ale zjistila jsem, že se nedokážu věnovat jedné věci neustále dokola a každý den vyrábět to samé. Časem jsem si uvědomila, že mě to tvoření vlastně nebaví a můj e-shop zeje prázdnotou. Paradox, že.

Tak jak to tedy je? Uvědomila jsem si, že když vymyslím novou věc, baví mě vyrobit prvních několik kusů, než to doladím do dokonalosti, a pak už mě to k vyrábění té věci netáhne. Spíše začnu zkoušet zase jiný výrobek. Víc mě tedy baví přicházet na nové postupy a návody. Nebylo by tím pádem praktičtější točit návody a pokaždé vymýšlet nové a nové věci? To je ono!

Tak jsem začala natáčet

Začala jsem tedy točit video návody s inspiracemi pro tvoření všeho druhu, a abych je měla kam dávat, vytvořila jsem tyto webové stránky :)